SIKÇA SORULAN SORULAR

Sigorta ve sigorta hizmetleri hakkında tarafımıza sıkça sorularn soruları sizler için derledik. Yeterli olmadığını düşündüğünüz hususlar hakkında bizleri arayarak bilgi verebilirsiniz.

Mesleğim listede yoksa ne yapmalıyım?

Mesleğiniz listede yer almıyorsa en yakın içeriğe sahip mesleği seçmeniz yeterli olacaktır.

Cep telefonu ve e-mail bilgilerimi yanlış girersem ne olur?

Cep telefonu ve e-posta, poliçe, bilgilendirme formu ve şifre gibi önemli bilgileri göndermek amacıyla kullanılmaktadır. Sitemize üye olduğunuzda e-mail adresiniz kullanıcı adınız olarak atanacaktır. Size özel ayrıcalıklı hizmetlerinizden yararlanmak için bu bilgilerinizin doğru bilgiler olması gerekiyor.

Müşteri bilgilerimi güncellemek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Sitemizde yer alan “Sana Özel” bölümünden giriş yaparak bilgi güncelleme adımından kişisel bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Güncelleme yapamadığınız alanlarla ilgili değişiklikler için müşteri hizmetleri birimimizi 0212 355 05 55 numaramızdan ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal POS ne demektir?

Sanal POS ile poliçe ödemeleriniz seçmiş olduğunuz ödeme seçeneğine göre (peşin ya da taksitli olarak) kredi kartınızdan poliçe prim miktarı kadar bloke konularak, kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir. Poliçe prim ödemelerinizi ve taksitlerinizi takip etmenize gerek kalmaz.

Taksitli olarak düzenlediğim poliçemi peşine çevirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Müşteri hizmetleri merkezimizle iletişime geçmeniz halinde, mevcut poliçeniz iptal edilecek, iadesi yapılacak ve yerine yeni poliçe düzenlenebilecektir.

İnternet üzerinden hangi tip araçlar için teklif veya poliçe alabilirim?

İnternet üzerinden araç tipi otomobil, minibüs ve kamyonet van olan araçlar sigortalanabilmektedir.

İnternet üzerinden bir yıldan kısa süreli kasko sigorta poliçesi düzenlenmesi mümkün müdür?

Bir seneden kısa süreli düzenlenememektedir.

Belge seri numarası nedir?

Eğer araç yeni tescil(noter satışı) değilse, Belge Seri Numarası ruhsatın sağ alt köşede 2 harf 6 rakamdan oluşur. Örnek Üstteki gibidir.

Yeni tescil ise, yani; Aracınızı yeni aldıysanız ve henüz ruhsatınızı almadıysanız burada sizden isteyecek bilgi Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge üzerindeki ASBİS numarası olacaktır. ASBİS örnek belgesi de inceleyebilmeniz için üstteki gibidir.

SİSBİS Nedir?

Sigorta Suistimalleri Bilgi Paylaşım Sistemi (SİSBİS), Üçüncü şahıslardan ve sigorta şirketlerinden sağlanan “yanlış sigorta uygulamaları” ve sigorta suistimaline konu olabilecek verilerin tutulduğu merkezi bir veri tabanıdır. SİSBİS oto, sağlık, hayat ve diğer tüm sigorta dallarını kapsar.